Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nowe, energooszczędne moduły pamięci DDR3 DRAM firmy Samsung, wyprodukowane w wymiarze technologicznym 30nm, trafią do produkcji w drugiej połowie bieżącego roku.

Firma Samsung ogłosiła dzisiaj, że pierwsze 256 megabajtowe moduły DDR3 DRAM, wyprodukowane w wymiarze technologicznym 30nm, pomyślnie ukończyły testy. Samsung dzięki przejściu na 30nm chce poprawić parametry jej 1.5- oraz 1.35V pamięci DDR3, przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych, przenośnych oraz serwerów.  Zmiana technologii będzie miała także inne, korzystne dla producenta i klienta skutki: zwiększy ilość uzyskanych pamięci z wafla, która w porównaniu do technologii 40nm, będzie większa o 60%. To spowoduje dwukrotne obniżenie kosztów produkcji, i w rezultacie, niższe ceny końcowe.

 

Najnowsze kości Samsunga są także energooszczędne – pobierają o 30% mniej energii niż obecne na rynku pamięci wyprodukowane w technologii 50nm. Moduł o pojemności  4GB zainstalowany w nowoczesnym notebooku będzie pobierał zaledwie 3W, co stanowi nieco ponad trzy procent całkowitego poboru energii tego komputera. Masowa produkcja tych pamięci rozpocznie się w drugiej połowie roku.

 

Źródło: Fareastgizmos

Autor wpisu: pw
Tagi: , ,

Komentarze wyłączone.