Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Tak tak – zbyt wiele wspieranych systemów operacyjnych nawet takiemu gigantowi jak Samsung dało się we znaki. Południowokoreański producent kończy wsparcie techniczne dla telefonów z Symbianem na pokładzie, koncentrując się na systemach Bada, Android i WM7.

Samsung, jeden z największych producentów telefonów komórkowych na świecie, zamierza porzucić wszystkie urządzenia i aplikacje oparte na systemie operacyjnym Symbian.

 

Posunięcie koreańskiego giganta nie dziwi – obecnie produkuje telefony z systemami Android, Bada i Windows Phone 7, zatem dalsze wspieranie Symbiana, którego nie posiada żaden nowy model tej firmy, stało się nieopłacalne.

 

W związku z tym 30 grudnia zostanie zamknięte forum dyskusyjne Samsunga dotyczące produktów z Symbianem. Każdy, kto chce pobrać dokumentację techniczną dla tego systemu, powinien uczynić to przed nastaniem tej daty.

 

Dzięki pozycji Nokii na światowym rynku Symbian nadal jest najpopularniejszym systemem operacyjnym dla telefonów komórkowych. Konkurenci, z Androidem na czele, depczą mu jednak po piętach – analitycy z firmy IDC przewidują, że Symbian utrzyma swoją pozycję co najmniej do 2014 roku.

 

Źródło: PC Magazine

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.