Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dotychczasowe rozwiązania na rynku smartfonów, nie licząc sławnego już procesora Qualcomm Snapdragon, nie były idealne. Niewystarczająca moc tych układów bądź też zbyt duże zużycie energii nie było mile widziane przez klientów. Możliwe jednak, że najnowsza platforma firmy ST-Ericsson, zwana U5500, to odmieni.

ST-NXP Wireless oraz Ericsson Mobile połączyły się w firmę joint-venture ST-Ericsson, by wspólnymi siłami podbijać rynek smartfonów. Właśnie ogłosili, iż tworzą nową platformę sprzętową dla tych urządzeń, umożliwiającą szybką produkcję nowych modeli z zaawansowanymi funkcjami multimedialnymi.

 

Platforma ta, zwana obecnie U5500, będzie wykorzystywać wiele nietypowych, obecnie niespotykanych w komórkach komponentów. Sercem urządzenia będzie dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9, który współpracować będzie z energooszczędną pamięcią LP-DDR2, modemem HSPA+, układem grafiki 2D/3D Mali 400 GPU, i może obsługiwać do dwóch aparatów o matrycy 12mpix nagrywającej filmy w rozdzielczości 720p. Będziemy je mogli potem obejrzeć na ekranie o wysokiej rozdzielczości lub na telewizorze poprzez wyjście TV-Out. U5500 będzie komunikować się ze światem zewnętrznym poprzez WiFi, Bluetooth, GPS, lub gniazdo USB. ST-Ericsson twierdzi, iż jego nowa platforma będzie kompatybilna z systemami Android i Symbian.

 

u5500 ST Ericsson przygotowuje nową platformę dla smartfonów

 

„Jesteśmy na początku nowej ery na rynku smartfonów, w którym klient będzie w stanie dobrać telefon idealnie spełniający jego oczekiwania, zarówno co do ceny, jak i funkcjonalności.” Powiedział Marc Cetto, starszy wiceprezydent oraz głowa działu multimedia oraz 3G w ST-Ericsson. „Najnowsze platformy sprzętowe zapewnią znaczną redukcje kosztów smartfonów, przez co producenci będą mieli możliwość znacznego rozszerzenia swej oferty” dodał.

 

Platforma U5500 powinna trafić do producentów w trzecim kwartale tego roku.

 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.