Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Od wielu lat drukarki stanowią jedno z większych źródeł zużycia papieru na świecie. Od jakiegoś czasu, wszyscy starają się jak tylko mogą ograniczać ilość drukowanych materiałów.Niestety nie zawsze jest to możliwe. Sporo dokumentów trzeba nadal drukować. Natomiast niektóre rzeczy czyta się po prostu lepiej na papierze niż na ekranie monitora.

Na ostatnich targach Siggraph pojawiło się w końcu światełko w tunelu w postaci drukarki PrePeat. Jest to całkowicie nowe podejście do tematu drukowania.

Nowe urządzenie potrafi wykorzystać zadrukowany już papier i w miejsce zapełnione przez tekst lub grafikę, nadrukować nowe treści. Jak już wspomnieliśmy wyżej, drukarka nie używa żadnych znanych do tej pory technik. Zatem jak działa ten wynalazek? Otóż nowatorskim elementem w tej technologii jest papier. Zbudowany został on ze specjalnego plastiku, który pod wpływem ciepła zmienia swoje właściwości. Pozwala to na zapisywanie i kasowanie zapisanych na nim treści w czasie rzeczywistym.

Rozwiązanie wydaje się proste i bardzo obiecujące. Niestety na razie głównym czynnikiem blokującym rozpowszechnienie nowej technologii będzie cena samego urządzenia oraz kartek. Drukarka ma kosztować około 5500$ natomiast 1000 kartek nowego papieru 3300$.

Pozostaje tylko czekać aż ten świetny wynalazek stanieje do stopnia takiego, że zawita w biurach a potem w naszych mieszkaniach.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji nowej technologii w akcji na poniższym filmie.

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.