Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Gdy monitorów za mało, z pomocą przyjdzie Ci firma AMD z jej najnowszym Radeonem HD 5870 Eyefinity 6 Edition.

 Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Nvidia wypuści karty GTX 480 oraz GTX 470 oparte na rdzeniu Fermi w okolicach marca. Do tego czasu AMD zamierza umocnić swą pozycję na rynku prezentując kilka ciekawych kart graficznych.

 

Już za niecały tydzień, 25 lutego, w sklepach ukaże się wcześniej opisywany tutaj Radeon HD 5830, który będzie najtańszą kartą opartą na rdzeniu Cypress. Oprócz niej 11 marca po targach CeBIT 2010 zostanie zaprezentowany model Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition, bardzo ciekawa odmiana obecnego już dłuższy czas na rynku Radeona HD 5870. Będzie miał takie same taktowanie jak standardowa karta, jednakże posiadać będzie 2GB pamięci RAM oraz aż sześć wyjść mini DisplayPort w miejscu dotychczasowych portów DVI/HDMI. Jak można się domyślić, to rozwiązanie pozwoli nam na podpięcie nawet sześciu monitorów do jednej karty, co będzie bardzo dobrym wyjściem dla grafików czy architektów, którzy do tej pory zmuszeni byli kupować drogie urządzenia rozdzielające sygnał. 

 

AMD Radeon HD 5870 2GB 6DP 03 Radeon HD 5870 teraz z 6 wyjściami DP

Wyjścia kart HD 5870 oraz HD 5830

 

Oprócz tych dwóch kart firma AMD prawdopodobnie ma jakiegoś ukrytego asa w rękawie, którego z niego wyciągnie podczas premiery najnowszych GeForce’ów serii 400. Można się jedynie domyślać czy będzie równie szybki jak rywale.

 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.