Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Projekt Natal był jedną z najbardziej oczekiwanych nowinek na konsolę Xbox 360. Czy tak jak Playstation EyeToy czy Nintendo Wii Kinect zrewolucjonizuje sposób w jaki gramy w gry??

Microsoft ujawniła oficjalną nazwę dla projektu „Natal”. Nowy kontroler dla konsoli tej firmy nazywać się będzie Kinect for Xbox 360, i powinien pojawić się w sklepach przed końcem bieżącego roku. Oficjalna premiera Kinecta ma odbyć się jeszcze dziś, w trakcie targów E3.

Wtedy mamy poznać terminy uruchamiania sprzedaży na wybranych rynkach, a także ceny. 

 

Technologia wykorzystana w ramach projektu Natal jest stosunkowo prosta. Urządzenie wyposażone jest w kamery oraz mikrofon, dzięki którym możliwe jest rejestrowanie ruchów oraz głosów graczy. Główną różnicą w porównaniu do starszych kontrolerów tego typu jest to, że Kinect rejestruje ruchy gracza nie tylko w dwóch, ale i w trzech wymiarach.

 

Oprogramowanie wyposażone jest też w funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której można będzie łatwo zalogować się do Xbox Live. Kinect reaguje także na głos i przetwarza dane w czasie rzeczywistym. 

 

Pierwszymi grami wykorzystującymi ten kontroler będą między innymi: Dance Central (MTV Games), Joyride (wyścigi), Kinectimals (symulator tresera kotów), Kinect Sports (odpowiednik Wii Sports) i Kinect Adventures (symulator pływania na tratwie). Możemy spodziewać się także gry Lucas Arts w której zmierzymy się z Lordem Vaderem.product 005 2 610x381 Projekt Natal zmienia nazwę na Kinect  

 

 

 

Kinect pojawi się w sprzedaży już 4 listopada, na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. 

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.