Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

?Podczas niedawno zakończonego mobilnego kongresu w Barcelonie, nowy startup Distimo przedstawił dane dotyczące rynku aplikacji na telefony.

Distimo zajmuje się dokładną analizę wszystkich popularnych platform dostępnych na rynku. W śród nich są takie systemy jak: iPhone, BlackBerry, Android, Windows Mobile, Symbian oraz Palm.

stats mobile 001 Porównanie rynku aplikacji mobilnych

Z zaprezentowanych slajdów widać że, iPhone App Store posiada już ponad 150 tys. aplikacji w swoich sklepie. W porównaniu największy rywal Android Market posiada zaledwie 20 tys. programów. Blackberry zaledwie 5 tys.

stats mobile 002 Porównanie rynku aplikacji mobilnych

Apple App store w samym tylko styczniu zwiększył liczbę aplikacji o 13865 natomiast Android market tylko o 3005, Nokia o 734 natomiast Blackberry o 501. Taka dynamika wzrostu czyni telefon iPhone najpopularniejszą platformą dla entuzjastów aplikacji i gier. Osobiście uważam jednak, że dogonienie jabłuszka to tylko kwestia czasu. Pamiętajmy, że Android jest młodszym systemem za to oferuje o wiele więcej modeli telefonów, więc spopularyzowanie się tej platformy to tylko kwestia czasu.

stats mobile 003 Porównanie rynku aplikacji mobilnych

Gdy iPhone wchodził na rynek telefonii komórkowej, królowała Nokia z Symbianem oraz telefony oparte o Windows Mobile. Jak widać sytuacja szybko się zmieniła.

stats mobile 004 Porównanie rynku aplikacji mobilnych

Wracając jednak do zaprezentowanych danych. Najpopularniejszą kategorią wśród wszystkich programów są gry, dokładniej mówiąc stanowią one 58% ogółu. Wśród nich najchętniej ściąganymi są puzzle, gry akcji oraz platformówki. Średnia cena gry w App Store to 2.24$, o wiele taniej niż dla Blackberry (4.6$) oraz WIndows Mobile (4.9$).

stats mobile 005 Porównanie rynku aplikacji mobilnych

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.