Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

„Dobre czasy” bezkarnego zamieszczania treści wideo bez posiadania praw autorskich niebawem się skończą.
Jak podaje Gazeta Prawna, niedawno kilkadziesiąt pirackich serwisów zamieszczających nielegalnie filmy, seriale i inne multimedialne materiały chronione prawem autorskim dostało ultimatum od polskich dystrybutorstw. Tracą oni bowiem jak się wylicza około 380 milinów zł rocznie w wyniku nieuiszczania należnych im opłat licencyjnych.

Organizacja FOTO w imieniu dystrybutorów wzięła się w końcu za palący problem. Wyszukała ona w Googlach frazę „filmy online” i wysłała list o następującej treści „To jedyne i ostateczne ostrzeżenie: usuńcie nieautoryzowane pliki”.

Jak podkreśla Marek Kaczmarek z organizacji FOTO, obecna sytuacja bardzo dużymi krokami prowadzi do upadku legalnie działających portali oferujących filmy czy też seriale za drobną opłatą.

Do akcji przyłącza się również Komenda Główna Policji z Żoliborza. Wyodrębniła ona nawet specjalny oddział, którego zadaniem jest skanowanie ruchu w sieci i namierzanie IP piratów.

Naszym zdaniem czasy się naprawdę zmieniły. Nie możemy już narzekać na brak alternatyw, które do tej pory były głównym zarzutem i przemawiały za piractwem.

W ramach uświadamiania wymienię kilka serwisów, które albo za darmo (poprzez reklamy) albo za drobne pieniądze udostępniają tysiące filmów oraz inne materiały wideo.

1. Tvscreen.pl
2. iplex.pl
3. ipla.pl

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarze wyłączone.