Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Core i7 980X będzie nowym królem wydajności.

Wszystko wskazuje na to, że Intel wygra wyścig z AMD o wprowadzenie na rynek pierwszego sześciordzeniowego procesora przeznaczonego dla użytkowników domowych.

Według serwisów Fudzilla i TechConnect pierwsze nowe procesory oparte na architekturze Gulftown mają pojawić się znacznie wcześniej niż początkowo oczekiwano. Wielce prawdopodobna jest ich prezentacja na targach CeBIT 2010, które odbędą się na początku marca w Hannoverze.

Pierwszym z zapowiedzianych procesorów jest Core i7 980X z serii Extreme Edition, przeznaczony dla osób poszukujących najwyższej wydajności i wyjątkowych możliwości podkręcania. Ten produkowany w 32nm wymiarze technologicznym procesor ma sześć rdzeni z obsługą 12 wątków, 12MB cache trzeciego poziomu oraz 130W TDP (Thermal Design Power). Przeznaczony będzie dla płyt głównych z podstawką LGA 1366 i chipsetem X58 (po aktualizacji BIOSu).

corei7 980x slide Pierwszy sześciordzeniowy procesor od Intela

Cena, jak w przypadku każdego nowego topowego procesora tej firmy od kilku dobrych lat, ustalona będzie na poziomie 999 dolarów. Data rynkowej premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: TechConnect, Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.