Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jako że premiera nowych kart AMD ma się odbyć już a tydzień, wycieki informacji na ich temat czy zdjęć jest na porządku dziennym. Tak jest i tym razem – do sieci trafiło pierwsze zdjęcie karty AMD Radeon HD 6870, która będzie przeznaczona na środkową półkę cenową.

Kontrowersje nad nazwą nowej karty graficznej średniego szczebla AMD w końcu opadły. Redaktorzy z serwisu it.com.cn odkryli, iż nowa seria HD 6800 będzie korzystać z rdzenia Barts GPU, wyszczególnionego na liście zaprezentowanej przez nas tutaj.

 

Według kilku innych portali Radeon HD 6870 bazować będzie na rdzeniu Barts XT GPU, podczas gdy Radeon HD 6850 będzie miał do dyspozycji układ Barts Pro. Oczywiście, najszybsze karty AMD korzystające z rdzeni Cayman oraz Antilles pojawią się dopiero w późniejszym terminie. Na zdjęciu poniżej widać referencyjną kartę HD 6870, która, choć podobna do kart Radeon HD 5800, różni się w kilku szczegółach.

 

Panel  tylny karty ma teraz szerszą sekcję wentylacji, a układ wyjść wideo został rozszerzony do dwóch portów DVI, jednego HDMI, oraz dwóch wyjść mini DisplayPort. W związku z tym podejrzewa się, iż technologia AMD Eyefinity zamiast trzech będzie mogła wykorzystać do pięciu wyświetlaczy.

 

amd radeonHD6870leak 1 Pierwsze zdjęcia karty AMD Radeon HD 6870

 

Wyciekły także informacje na temat technologii „Eyespeed”, która nie została jednak bliżej opisana. W każdym bądź razie dowiemy się o niej już niedługo – premiera kart Radeon HD 6800 została ustalona na 18 października tego roku.

 

Źródło: Fudzilla

Komentarze wyłączone.