Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Fermi w notebookach? Niemożliwe jednak stało się możliwe. GeForce GTX 480M Nvidii będzie prawdziwym potworem, zarówno pod względem wydajności, jak i poboru energii elektrycznej.Nvidia, gigant z Santa Clara, zapowiedziała dzisiaj pierwszą kartę graficzną opartą na rdzeniu Fermi przeznaczoną na rynek komputerów przenośnych. GeForce GTX480M został zaprojektowany po to, by zapewnić najwyższą możliwą wydajność w laptopach klasy DTR (Desktop Replacement).

 

Karta ta wyprodukowana będzie w procesie technologicznym 40nm i posiadać będzie 352 rdzenie CUDA taktowane z częstotliwością 850MHz, oraz rdzeń graficzny o szybkości 425MHz komunikujący się z pamięcią DDR5 RAM 2400MHz za pomocą 256-bitowej szyny. 


 GeForce GTX 480M będzie obsługiwał wszystkie najważniejsze technologie Nvidii – 3D Vision, SLI, PhysX czy PureVideo. Niestety, karta ta z powodu bardzo wysokiego TDP wynoszącego aż 100W przeznaczona będzie jedynie do największych i najwydajniejszych laptopów wyposażonych w wydajne systemy chłodzenia.

 

Według producenta pierwszą firmą w którym zostanie zamontowany najszybszy mobilny potwór Nvidii będzie Clevo. Powinno to się wydarzyć już w przyszłym miesiącu.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 2 w artykule: ”Pierwsza mobilna karta graficzna z DirectX 11 od Nvidii”

  1. madden 16 coins…

    Basically needed to point out I am just ecstatic I happened onto your site!….

  2. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    Love the website– extremely user friendly and great deals to see!…