Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Choć przenośne pamięci flash wykorzystujące interfejs USB 2.0 powoli będą zastępowane przez urządzenia komunikujące się z komputerem dzięki USB 3.0 i eSata, nadal powstają godne uwagi napędy tego rodzaju. Do takich z pewnością należy prezentowany tutaj Xporter Bolt.

Firma Patriot Memory właśnie rozszerza swoją ofertę przenośnych pamięci USB o model Xporter Bolt, którego będzie wyróżniał się na rynku wbudowanym, sprzętowym szyfrowaniem danych. Wykorzystywać będzie do tego celu chip obsługujący enkrypcję 256-bit AES, dzięki czemu nasze dane pozostaną bezpieczne. Gdyby jakaś niepowołana osoba chciała się dostać do naszych danych, wbudowania funkcja sprawdzająca hasło użytkownika po 10 nieudanych próbach wpisania go automatycznie sformatuje napęd. 


Nie będzie to demon prędkości – Bolt wyposażony jest w interfejs USB 2.0,  co sprawia, iż maksymalne prędkości wynoszą 27 MB/s w odczycie i 13 MB/s w zapisie. Patriot Xporter Bolt będzie dostępny w wersjach o pojemności 4, 8, 16, 32, 64 GB w cenie od 33 do 320 euro.

 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.