Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Oto najpopularniejsze filmy ubiegłego roku. Tym razem nie wybrane przez zacną Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, a… piratów korzystających z sieci BitTorrent.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się jakie filmy otrzymały Oscary w tym roku, jednak co by było gdyby wyniki zależały od ilości pobrań danego filmu z sieci BitTorrent? Serwis TorrentFreak sprawdził to dla dziesięciu nominowanych filmów w kategorii „Najlepszy Film”. 


Jeśli każde pobranie filmu uznać za ważny głos, najlepszym filmem tego roku byłby „Dystrykt 9”, za którym blisko znalazłby się „Avatar” Jamesa Camerona. Najmniej popularnymi filmami z tej dziesiątki były „The Blind Side” z 1,845,000 pobrań, za którym znalazł się “An Education” z “tylko” 683,000 pobraniami.

 

 Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego że te porównanie nie jest do końca uczciwe ( notabene tak jak i ściąganie pirackich kopii z Internetu), jako że niektóre filmy wyciekły do sieci przeszło rok temu, podczas gdy na przykład „Avatar” w jakości DVD jest możliwy do pobrania od około miesiąca.

 

Nominowane filmy były dostępne w wielu formatach, rozmiarach i jakości nagrania. Dla porównania „Dystrykt 9” pojawił się w 2,948 unikalnych „smakach”, podczas gdy „Avatar” w 4,280! Oczywiście większość z nich jest już nieaktywnych bądź są bardzo mało popularne. 

 

Dane na liście poniżej zostały zebrane z kilku źródeł, włączając w to raporty z wszystkich większych trackerów sieci BitTorrent. Wszystkie wersje filmów, włączając w to nawet te nagrywane kamerą w kinie, są wliczone. Wszelkie błędy i niedokładności wynikające z np. dublujących się formatów zostały poprawione.

 

Najczęściej ściągane filmy (wraz z liczbą pobrań) nominowane w kategorii “Najlepszy Film” 2010:

 

1.             „District 9″                     12,639,000

2.             „Avatar”                         11,326,000

3.             „The Hurt Locker”          7,930,000

4.             „Up”                               5,437,000

5.             „Inglourious Basterds”     5,376,000

6.             „Precious”                       4,922,000

7.             „Up In The Air”               4,855,000

8.             „A Serious Man„             3,836,000

9.             „The Blind Side”             1,845,000

10.           „An Education”               683,000


Jak widzimy zwycięski w tym roku „The Hurt Locker” nakręcony przez byłą żonę Jamesa Camerona, twórcy Avatara, był „dopiero” na trzecim miejscu. Cóż, Akademia swoimi gustami się rządzi, a popularność filmu o jego jakości nie świadczy.

 

Źródło: TorrentFreak

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarzy: 2 w artykule: ”Oscary sieci BitTorrent rozdane”

  1. NBA pisze:

    NBA…

    Love the website– extremely individual friendly and whole lots to see!…

  2. Google pisze:

    Google…

    The time to read or pay a visit to the material or internet sites we have linked to below….