Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

50 milionów korzystających z Opery dla komputerów stacjonarnych to nadal niewiele, w porównaniu do prawie 150 milionów użytkowników Firefoxa, jednak 30% wskaźnik wzrostu pozwala mieć nadzieję na poprawę tej sytuacji.

Opera Software dumnie dzisiaj ogłosiła, że liczba użytkowników na całym świecie, która korzysta z jednej bądź wielu przeglądarek tej firmy właśnie przekroczyła 100 milionów. Liczba ta zawiera 50 milionów użytkowników, która korzysta z Opery dla Windows, Mac lub Linuxa, kolejne 50 milionów korzystających z telefonów z zainstalowaną Operą Mini, i całą resztę korzystającą z bardziej niszowych edycji tej przeglądarki (dla platform Android, WinMo, Nintendo Wii, w telewizorach).

 

Według tej norweskiej firmy między styczniem 2009 a 2010 przyrost procentowy użytkowników korzystających z Opery dla systemów stacjonarnych przekroczył 30% (co było możliwe do osiągnięcia dzięki nowemu ekranowi wyboru przeglądarki w systemach Windows Vista i 7), a Opery Mini imponujące 150%.

 

„Rekord Opery świadczy o tym, iż jesteśmy na właściwej drodze do zaspokojenia potrzeb naszych użytkowników” powiedział Lars Boilsen, dyrektor generalny Opera Software. „Opera dla komputerów stacjonarnych jest obecnie najszybszą przeglądarką na naszej planecie, z wizjonerskim i innowacyjnym podejściem do obsługi przeglądarki, by uczynić ją bardziej przyjazną dla użytkownika”.

 

Opera 10.51 według niezależnych testów nadal jest najszybszą przeglądarką na rynku, i nie zapowiada się na to, by coś w tej kwestii się zmieniło w niedługim czasie. Operę można pobrać ze strony producenta.

 

Źródło: Opera

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.