Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Opera, jedna z najciekawszych przeglądarek na rynku, właśnie ukazała się w swej najnowszej odsłonie oznaczonej numerem 10.50. Teraz jest szybsza i ładniejsza niż kiedykolwiek przedtem.

Nastał koniec miesięcy bombardowania nas screenami, betami i wersjami RC Opery 10.50 przez tworzących ją ludzi. Dzisiaj sztab programistów pracujących nad udoskonalaniem tej popularnej przeglądarki może wziąć sobie wolne, jako że finalna wersja 10.50 została właśnie udostępniona do pobrania ze strony głównej producenta.

 

Opera, prawdopodobnie najszybsza przeglądarka dostępna na platformę Windows, ukazała się teraz w znacznie poprawionej wersji wraz z usprawnionym i ładniejszym interfejsem oraz nowym przyciskiem głównym menu (niby nic, ale jak wygląda!). Prędkość otwierania zakładek oraz ładowania stron jest doprawdy imponująca. Oprócz tego Opera jest w pełni  zintegrowana z systemem Windows 7, dodany został nowy silnik JavaScript Carakan oraz biblioteka grafiki Vega, tryb przeglądania incognito, „inteligentniejszy” pasek adresu, a także poprawiona została obsługa HTML5 i CSS.

 

Opera 10.50 f 01 Opera 10.50 dla Windows jest już do pobrania

 

„Opera 10.50 jest najszybszą przeglądarką w praktycznie wszystkich testach syntetycznych” powiedział Lars Boilesen z działu PR Opery. „Naszym zdaniem testy te nie są tak ważne jak realna szybkość korzystania z przeglądarki. Zaprojektowaliśmy Operę 10.50 by była łatwa w obsłudze, jednocześnie ukazując nasze innowacyjne rozwiązania korzystania z Internetu”.

 

Opera 10.50 dla platformy Windows może być pobrana z tej strony.

Źródło: Opera

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarze wyłączone.