Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Niestety na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Kiedy pojawi się na terenie Polski będzie stanowić smakowity kąsek dla biznesmenów potrzebujących notebooka do pracy za rozsądne pieniądze.

Lenovo właśnie pokazał światu nową, odświeżoną serię ThinkPad Edge, przeznaczoną na rynek małych i średnich firm, którą reprezentować będą modele Edge 14 i 15. Te przenośne komputery będą mogły być wyposażone w procesor Intel Celeron, Core i3 lub Core i5, zintegrowaną kartę graficzną Intela (wbudowany w procesor układ GMA HD) lub dedykowaną AMD, do 4GB pamięci operacyjnej DDR3 RAM, 14 lub 15.6 calową matrycę podświetlaną diodami LED, nagrywarkę DVD lub też napęd Blu-ray. 

 

Klawiatura tych modeli będzie odporna na zachlapania, co powinno uchronić nas od utraty naszych danych zgromadzonych na dysku w przypadku zwarcia. Oprócz tego pracę ułatwią nam czytnik kart pamięci, touchpad rozpoznający gesty, kamera internetowa i kilka interfejsów bezprzewodowych – WiFi, 3G, i, co ciekawe, nawet 4G. Dzięki temu szerokopasmowy Internet będzie dostępny w każdych warunkach i w każdym miejscu na Ziemi.

 

Dwa nowe notebooki firmy Lenovo będą dostępne w kolorach Heatwave Red i Midnight Black w cenie zaczynającej się od 599 dolarów. Ceny i data premiery w Polsce pozostaje na razie nieznana.

 

Źródło: PCLaunches

Komentarze wyłączone.