Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

I to nie jest żart. Po 17 latach Nvidia zamiast zlecać produkcję własnych kart swoim partnerom zdecydowała się także sama je produkować. Do sklepu internetowego BestBuy właśnie trafiły dwa modele kart graficznych oznaczonych logiem BBN – „Built by Nvidia”.

Niektórych tytuł może zdziwić, jednak jest z nim wszystko w porządku. Do tej pory Nvidia nie produkowała kart graficznych, zlecała to swoim partnerom. Od teraz ma się to zmienić – w sklepie BestBuy pojawiły się pierwsze karty graficzne sprzedawane pod marką Nvidia, oznaczone logiem BBN – „Built by Nvidia”.

 

Paleta kart nie jest jeszcze specjalnie szeroka – do sprzedaży trafiły na razie dwa modele z rdzeniami GeForce GTX 460 oraz GTS 450. Są to całkowicie referencyjne konstrukcje, pracujące z domyślnymi zegarami, i objęte zostały 3-letnią gwarancją Nvidii.

 

Cała ta sytuacja nie odpowiada obecnym partnerom Nvidii. Nie sposób się dziwić – karty Nvidii nie tylko są zagrożeni ze strony swojego chlebodawcy, który zabiera im zyski, ale także same układy są najgorsze od kilku lat (jeśli wziąć pod uwagę wyniki sprzedaży). Na szczęście dla nich karty Nvidii będą dostępne jedynie poprzez sklep BestBuy.

 

built by nvidia Nvidia rozpocznie sprzedaż kart graficznych

 

Dla samej Nvidii taka decyzja może być brzemienna w skutkach – przypomnijmy przykład firmy 3DFX, która po zaprzestaniu współpracy z partnerami i wyłącznej produkcji swoich układów graficznych dość szybko zbankrutowała. Oby Nvidii nie czekał podobny los, a karty w sklepie BestBuy okazały się tylko ciekawą formą reklamy, co sugerują niektóre media.

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.