Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Internet cały czas rozwija się w szaleńczym tempie, zatem nie należy dziwić się, gdy Google znacząco modernizuje najpopularniejszą wyszukiwarkę świata – Google Search. Teraz możemy znaleźć interesujące nas informacje jeszcze szybciej.

Niektórzy z Was, szukając dzisiaj czegoś w sieci, zauważyło być może nieco odmienioną stronę główną wyszukiwarki Google. Jak firma ta napisała na swoim blogu, metamorfoza Google Search nastąpiła z powodu coraz bogatszych i bardziej zróżnicowanych zasobów Internetu, by ułatwić jej użytkownikom wyszukiwanie interesujących informacji, danych czy plików. Od teraz narzędzia wyszukiwania znajdują się w specjalnym panelu po lewej stronie, co znacząco odmieniło wygląd strony. Jednak to tylko czubek góry lodowej: zmienił się także niektóre opcje wyszukiwania.

 

Od teraz możemy szybciej poruszać się po wynikach zapytania dzięki nawigacji kontekstowej – boczny panel wyświetla najbardziej adekwatne do sytuacji narzędzia wyszukiwania. Korzystają one z technologii rozwijanych przez ostatnie trzy lata w firmie Google, takich jak Universal Search, Search Options oraz Google Squared.

 

Universal Search pomoże odnaleźć najbardziej odpowiadające nam typy wyników zapytania. Search Options natomiast pozwala nam te dane uporządkować w dowolny sposób na ekranie, natomiast eksperymentalny Google Squared znacząco rozszerza zakres poszukiwań. Dzięki niemu możemy znaleźć i porównać wyniki, a dzięki opcji „Something Different” odszukać inne informacje w jakiś sposób powiązane z naszym zapytaniem. 

 

 Everything%20 %20Wind%20Power Nowy wygląd wyszukiwarki Google

 

Więcej informacji na temat najnowszej odsłony przeglądarki Google możemy odnaleźć na filmie poniżej (tylko po angielsku):

 

Źródło: Googleblog.blogspot.com

Komentarzy: 3 w artykule: ”Nowy wygląd wyszukiwarki Google”

 1. 2k16 vc pisze:

  2k16 vc…

  Love the site– very user pleasant and whole lots to see!…

 2. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Truly… such a handy webpage…

 3. Google pisze:

  Google…

  Below you’ll come across the link to some internet sites that we believe you must visit….