Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jeden z największych gigantów w branży informatycznej, Microsoft, prawdopodobnie przez przypadek ujawnił, że zamierza wypuścić kolejną wersję Office’a, jednego z najpopularniejszych na rynku pakietów biurowych, w czerwcu 2010 roku.
Użytkownicy Mac’ów także dostaną nowy pakiet w 2010 roku, jednak dopiero w drugiej połowie roku.

Obecnie dostępny jako beta, Office 2010 wystartuje aż w sześciu odmianach – darmowej, choć z reklamami wersji Starter, następnie w wersji Home and Student oraz Home and Business, przez wersję Standard aż do Proffesional i Professional Plus, oferujących najwięcej, ale także najdroższych. 

Ważnymi zmianami w programie będą nowe, całkowicie przekonstruowane menu główne
 i poprawiona Wstążka znana z wersji 2007. Kolejnymi nowościami są dodatkowe narzędzia edycji video i zdjęć (np. proste zrzuty ekranowe do pliku, wycinanie tła z obrazków), a także wizualizacji i analizy danych, dopracowana została nawigacja i wyszukiwanie, oraz wiele innych, mniejszych, lecz równie ważnych narzędzi ułatwiających i przyspieszających naszą pracę z programem.

Również w czerwcu zostanie oficjalnie zaprezentowany Office Web Applications, czyli internetowe wersje Worda, Excela, PowerPointa i OneNote. Office 2010 zostanie wydany w wersjach pudełkowych oraz jako upgrade. Ceny poszczególnych odmian nie zostały jeszcze podane.

Źródła: Microsoft, TechConnect

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarze wyłączone.