Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Cena 278 dolarów za procesor Core i7 620UM na pewno nie wygląda zachęcająco dla klientów. Intel zdecydował się pójść nam na rękę i już w czerwcu zaprezentuje kilka nieco wolniejszych, ale za to sporo tańszych procesorów tego typu.

Według najnowszych informacji serwisu TCMagazine Intel, w celu zwiększenia sprzedaży swych procesorów dla notebooków typu ultra-thin do ponad 14.5 miliona sztuk w tym roku, zamierza rozszerzyć swą linię procesorów Core i3/i5/i7 UM ULV (ultra-low voltage) o kilka nowych, tańszych modeli.

 

Procesory te będą należeć do obecnych serii Core i3 oraz Core i5 i będą wytwarzane w 32nm procesie technologicznym. Ich zegary będą nieco niższe od obecnie produkowanych modeli Core i5 520 UM czy Core i7 620UM, taktowanych odpowiednio z częstotliwościami  1.06GHz oraz 1.2GHz. Możemy spodziewać się zatem procesorów o zegarze wynoszącym 933MHz lub też 1.06GHz, jednak pozbawionych funkcji Turbo. Mimo tych ograniczeń nadal będą znacząco szybsze od procesorów Core 2 Duo ULV. 

 

Najnowsze ultralekkie laptopy z procesorami Core i3/i5 ULV powinny trafić na półki sklepowe zaraz przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Czy zaskarbią sobie uznanie klientów? Czas pokaże.

 

ultra low voltage CPU Nowe procesory ULV Intela już w czerwcu

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.