Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

A przynajmniej nie takiej jego wersji jaką znamy. Czy wycięcie całej pamięci cache, uproszczenie rdzenia i zmniejszenie ilości jednostek wykonawczych wyjdzie kartom GF104 oraz GF108 na dobre? Przekonamy się o tym dopiero w czerwcu.

Jak się okazuje, nowe karty Nvidii przeznaczone na rynek masowy, które powinny pojawić się w wakacje, nie będą oparte na nieco obciętej architekturze Fermi. GPU, które znamy obecnie jako GF104 oraz GF 108, bazują na zmodyfikowanej architekturze GF100, która co prawda ma kilka cech wspólnych z Fermi zastosowanym w GeForce’ach GTX 480 oraz GTX 470, lecz nie będzie posiadać pamięci cache. To posunięcie pozwala przypuszczać, że głównym celem Nvidii jest obniżenie poboru energii, znaczna redukcja kosztów produkcji i skupienie się na porządnej obsłudze teselacji i poprawieniu wydajności w DirectX 11.  


Celem nowych kart będzie podbój rynku masowego i zastąpienie na podium „najpopularniejszej karty Nvidii”, którą to do tej pozostaje niezwykle udany GeForce 8800GT (i jej nieco odświeżone odmiany 9800GT, oraz GTX 250). Nvidia wysoko mierzy, ale pozwala to przypuszczać, że jest pewna swojego produktu.  Cena tej karty powinna być atrakcyjna, choć na razie trudno przewidzieć jej dokładną wartość – producent jeszcze jej nie podał.

 

Układy GF 104 i GF108 podobno krążą już po producentach kart i sprawiają pozytywne wrażenie. Więcej dowiemy się pewnie dopiero w wakacje, a najbliższą prawdopodobną datą jest dzień pierwszego czerwca, podczas targów ComputeX w Tajpej. 

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 2 w artykule: ”Nowe karty Nvidii nie będą oparte na Fermi?”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    Maintain the great job and generating the crowd!…

  2. Google pisze:

    Google…

    Always a large fan of linking to bloggers that I enjoy but don’t get a lot of link appreciate from….