Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Musieliśmy czekać dwa lata by Corel odświeżył swój sztandarowy program do edycji zdjęć, jednak warto było na to czekać.

 

Corel wprowadził do swojej oferty nową wersję popularnego programu PaintShop Photo Pro X3. Na następcę poprzedniej wersji X2 użytkownicy zmuszeni byli czekać ponad dwa lata.

Z nowych funkcji programu godnymi uwagi jest  moduł RAW Lab. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zestaw przydatnych narzędzi, które mają za zadanie ułatwić nam zarządzanie zdjęciami zapisanymi w formacie RAW.

 

Kolejną nowością jest moduł Easy Batch Processing. Jego działanie w skrócie polega na umożliwieniu użytkownikowi zastosowania pewnego zestawu poprawek przeprowadzonych uprzednio na zdjęciu dla wszystkich fotografii zgromadzonych w bibliotece, co powinno znacząco skrócić edycje wielu podobnych fotografii.

 

Są także nowe narzędzia edycyjne, z których na szczególną uwagę zasługują dwie ciekawe i użyteczne funkcje: Smart Carver oraz Object Extractor. Pierwsza z nich pozwala na szybkie usunięcie zbędnych obiektów z edytowanego ujęcia, dzięki drugiej można bezproblemowo wyizolować wskazany przez nas obiekt bez potrzeby pracochłonnego szparowania.

Corel PaintShop Photo Pro X3 przestał być już tylko aplikacją do obróbki zdjęć. Dodano możliwość importu plików wideo HD i tworzenia projektów łączących w sobie fotografie oraz filmy.

 

Program będzie kosztował 99 dolarów, jednak użytkownicy poprzedniej wersji za aktualizację zapłacą mniej, bo 60 dolarów. Jeśli nie jesteśmy pewni czy nowa wersja spełni nasze oczekiwania, to ze strony producenta możemy pobrać wersję demonstracyjna programu i ją przetestować.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Jeden komentarz :) w artykule: ”Nowa wersja popularnego PaintShop Photo Pro X3”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    I appreciate the content on your internet site. Thanks a ton!….