Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Toshiba zaprezentowała pierwszy mini-notebook z dwoma wyświetlaczami. Urządzenie Libretto W100 zadebiutowało z okazji 25. rocznicy wejścia Toshiby na rynek notebooków. Urządzenie trafi do japońskich sklepów już 25 czerwca.
Libretto W100 wyposażono w system Windows 7 oraz dwa 7-calowe wyświetlacze dotykowe. Otwierające się jak książka urządzenie może zostać wykorzystane zarówno w roli tradycyjnego notebooka – trzymane poziomo wyświetli na dolnym ekranie dotykową klawiaturę – jak też jako czytnik e-booków, w którym użytkownik, podobnie jak w prawdziwej książce, zobaczy jednocześnie dwie strony.

Libretto korzysta z procesora Intel Pentium U5400, pracującego z zegarem 1,20 GHz. Wyposażono je w 2 gigabajty pamięci operacyjnej oraz 64-gigabajtowy dysk twardy. Wraz ze standardowymi bateriami waży 699 gramów i może pracować przez 2 godziny bez konieczności doładowywania. Użytkownik może zażyczyć sobie Libretto z bardziej wydajnymi bateriami. Wówczas całość waży 819 gramów i pracuje przez 4 godziny.

Libretto używa również łączy WiMAX, Bluetooth oraz 1,02-megapikselowej kamery internetowej. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.