Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Małe, lekkie i wydajne notebooki dla każdego powoli stają się rzeczywistością odkąd Nvidia zaprezentowała rewolucyjną technologię Optimus, która to została przywitana z otwartymi ramionami przez wiele firm na rynku. Do jej najzagorzalszych wielbicieli należy Asus, który zaprezentował kolejny model korzystający z tej technologii, 13.3-calowy U30Jc.

 Technologia Nvidia Optimus pojawia się w coraz to większej ilości notebooków, do których należy także tu prezentowany nowy model firmy Asus. Jak na swoje wymiary i 13.3-calową matrycę jego parametry robią bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie biorąc pod uwagę cenę nieco poniżej 3.000 zł.

 

 

Asus U30Jc wyposażony będzie w procesor Intel Core i3-350M (2.26GHz), do 4Gb pamięci operacyjnej DDR3 RAM, 13.3-calową matrycę o rozdzielczości 1366×768 pikseli podświetlaną diodami LED, kartę grafiki GeForce GT310M , 320GB dysk twardy 5400RPM, WiFi, kamerę internetową, nagrywarkę DVD, port HDMI, 8-komorową baterię oraz czytnik kart pamięci. Wszystko to będzie działać dzięki dołączonemu do komputera systemowi operacyjnemu Windows 7 Home Premium.

 

Nowy notebook firmy Asus już pojawił się na terenie Stanów Zjednoczonych w cenie 900 dolarów. Premiera w Polsce powinna odbyć się już wkrótce.

 

Źródło: PCLaunches

Komentarze wyłączone.