Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czyżby szykowała się kolejna zmiana warty? Facebook, największy konkurent rodzimego serwisu, ostatnio tan mocno depcze mu po piętach, iż sama solidna baza użytkowników przestaje wystarczać by utrzymać się na pierwszym miejscu w polskim rankingu portali społecznościowych. Czy zmiana inwestora coś zmieni??

Nasz rodzimy portal społecznościowy, Nasza Klasa, prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż za niebagatelną kwotę 130 milionów euro.

 

Ten już 4-letni serwis ma ponad 27 milionów użytkowników. Oznacza to, że dwóch na trzech Polaków ma na nim swoje konto. Mimo tak oszałamiającej popularności jest jeden konkurent, który ostatnio bardzo mocno depcze mu po piętach. Chodzi oczywiście o amerykańskiego Facebooka, który być może stał się powodem sprzedaży polskiego serwisu społecznościowego. 

 

Obecnym właścicielem Naszej Klasy jest amerykański inwestor Tiger Global. Wcześniej była nim firma Forticom, należąca do korporacji Digital Sky Technologies, która zakupiła 62% udziałów w firmie, jednak ostatecznie odwróciła się od NK i skupiła na rynku rosyjskim. Nazwa tajemniczego inwestora nie została na razie podana.

 

Jaka będzie przyszłość serwisu? Powszechnie uważa się, iż bez zmian upodabniających Naszą Klasę do amerykańskiego giganta (przypomnijmy, niedawno Facebook świętował przekroczenie granicy 500 milionów użytkowników) pod względem np. gier czy aplikacji trudno będzie utrzymać się na rodzimym rynku. W takich przypadkach sentyment nie zawsze wygrywa.

 

Źródło: techcrunch

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 2 w artykule: ”Nasza Klasa pójdzie na sprzedaż za 130 mln Euro?”

  1. Dominik pisze:

    No niestety,

  2. Dominik pisze:

    No niestety, myślę że jeżeli nk nie przerzuci się na technologie ajax to nie ma szans na powrót do dawnej popularności ;/ Ale z drugiej strony mam to gdzieś, gdyby jeszcze właścicielem był Polak to jeszcze. Dobrze że założyciel serwisu zbił na tym fortunę i nie musi martwić się o jutro. Gratuluje.