Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Wymiana dysku HDD na SSD w notebooku wymaga zwykle poświęcenia pojemności rzędu setek gigabajtów na rzecz prędkości, ciszy oraz dłuższego działania na baterii. Firmy Hitachi oraz LG postanowiły jednak wyeliminować ten problem i stworzyły HyDrive – niezwykłą hybrydę napędu optycznego oraz dysku SSD.

Jeśli chciałeś wymienić swój dotychczasowy dysk twardy w laptopie na bardziej energooszczędny i cichszy dysk SSD, lepiej się zastanów nad tym rozwiązaniem. Firmy LG oraz Hitachi wpadły na wyjątkowo ciekawy pomysł połączenia klasycznego napędu DVD-RW typu slim wraz z 32/64GB dyskiem SSD, który został nazwany HyDrive. 

 

Mimo tego, że oficjalna premiera tego urządzenia ma odbyć się dopiero w poniedziałek, już wyciekło do sieci kilka filmów przedstawiających ten napęd w akcji (jeden z nich zamieszczamy poniżej). Jedną z najciekawszych funkcji HyDrive – oczywiście oprócz wbudowanego dysku SSD – jest specjalny system korekcji błędów, umożliwiający podobno płynne odtwarzanie filmów nawet z bardzo porysowanych płyt.

 

Sam dysk SSD to zwyczajna konstrukcja, mająca na celu znaczne przyspieszenie ładowania systemu Windows i aplikacji. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest fakt, iż mamy w laptopie także tradycyjny, pojemny dysk twardy na dane, co do tej pory nie było możliwe ze względu na brak miejsca w obudowie notebooka. 

 

 

Cena oraz data wejścia urządzenia do sprzedaży nie została jeszcze podana.

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.