Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Energia fal WiFi naładuje nam telefony już latem dzięki małemu przenośnemu urządzeniu firmy RCA. Wystarczy go nosić w kieszeni czy plecaku by samoistnie się ładowało w pobliżu hotspotów. Tesla byłby dumny.

Firma RCA zaprojektowała niewielkie urządzenie zdolne przechwycić energię fal WiFi i skonwertować ją w elektryczność. Czyli ładować baterie Waszych telefonów, odtwarzaczy MP3 i innych urządzeń za darmo.

 

Airnergy, bo tak się zwie owy gadżet, jest przy tym całkiem wydajny – telefon Blackberry z poziomu 30% do pełna załadował w 90 minut. Urządzenie posiada wbudowany akumulator, który samoczynnie się ładuje podczas noszenia go w pobliżu spotów WiFi.  Oczywiście, im bliżej spotu tym szybciej Airnergy będzie się ładować.

 

aircharger Naładuj swój telefon za pomocą WiFi

 

RCA ogłosiła, że rynkowa premiera Airnergy odbędzie się w lecie tego roku.  Ciekawsza jednak jest informacja o cenie – tylko 40 dolarów. Miejmy tylko nadzieję, że urządzenie nie odbierze nam wszystkich fal WiFi w okolicy i będziemy w stanie połączyć się bezprzewodowo z Internetem… 

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarze wyłączone.