Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Microsoft rozpocznie w Wielkiej Brytanii wielką kampanię promocyjną wyszukiwarki Bing. Koncern chce odebrać nieco rynku Google’owi, więc zarezerwował aż 2 miliardy funtów na trzymiesięczną kampanię. Bing, nazywany jest przez firmę z Redmond „wyszukiwarką decyzyjną”, dlatego też hasło kampanii brzmi „Bing and decide”.

Reklamy wyszukiwarki pojawią się m.in. w telewizji, a Brytyjczycy zobaczą je już w środę. „Żyjemy w świecie, w którym ludzie zapomnieli, że istnieje alternatywna wyszukiwarka” – mówi Ashley Highfield, szef Microsoft UK. Może mieć rację, zważywszy na fakt, iż w Wielkiej Brytanii do Google’a należy 90% rynku.

Kampania nie ograniczy się tylko do telewizji. Reklamy pojawią się w sieci Microsoftu i wielu innych mediach, w tym w serwisach społecznościowych. Jak zdradza Highfield, jej motywem przewodnim będzie skontrastowanie bogatego wizualnie Binga z surowym Google’em.

To walka nie tylko o umysły, ale i o serca. Chcemy wywołać emocje i pozostawić głębokie ślady – powiedział menedżer Microsoftu.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.