Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Microsoft musi zapłacić 290 milionów odszkodowania i zaprzestać sprzedaży Worda 2003, 2007 oraz Office’a 2007. Wyrok to wynik sporu pomiędzy koncernem a kanadyjską firmą i4i. Kanadyjczycy oskarżyli przedsiębiorstwo Ballmera o naruszenie patentu dotyczącego niestandardowego wykorzystania kodu XML.Dzisiejszy wyrok nie kończy jednak trwającej niemal od trzech lat batalii sądowej. Microsoft ma zamiar poddać się orzeczeniu sądu, ale nie wykluczył, że podejmie dalsze kroki prawne. Może zwrócić się o ponowną apelację lub też poprosić Sąd Najwyższy o wydanie sądowi apelacyjnemu polecenia przesłania uzasadnienia wyroku w celu jego ewentualnej rewizji.

Koncern nie zaprzestanie też sprzedaży Worda i Office’a. Firma ma czas do 11 stycznia na dostosowanie się do orzeczenia. Jej przedstawiciele już oświadczyli, że od tego dnia w sprzedaży będą obecne tylko programy, które nie naruszają spornego patentu.

Wyrok sądu nie dotyczy już istniejących kopii Worda i Office’a, a zatem ich właściciele będą mogli korzystać z technologii i4i, a Microsoft będzie mógł udzielać im wsparcia technicznego. Ponadto, jak zapewnia koncern, Office 2010 nie zawiera spornej technologii.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw
Tagi: ,

Komentarzy: 3 w artykule: ”Microsoft przegrał przed sądem”

 1. irltor pisze:

  irltor…

  You have got possibly the best websites…

 2. Google pisze:

  Google…

  Very couple of internet sites that take place to be comprehensive beneath, from our point of view are undoubtedly well really worth checking out….

 3. Google pisze:

  Google…

  Usually posts some very exciting stuff like this. If you are new to this site….