Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Microsoft tak bardzo jest zadowolony z postępów prac nad Internet Explorerem 9, że udostępnił wszystkim posiadającym Windowsa Vistę bądź 7 wersję Preview tego produktu.

Microsoft nie próżnuje: po tym, jak musiał od pierwszego marca wprowadzić możliwość wyboru przeglądarki w swoich systemach operacyjnych Windows Vista i Windows 7, jeszcze bardziej przyłożył się do tworzenia kolejnej odsłony przeglądarki Internet Explorer, oznaczonej numerem 9. IE9 ma wspierać kilka nowych elementów HTML5, takich jak CSS3, Scalable Vector Graphics (SVG), parser XHTML, sprzętowe przyspieszanie grafiki i tekstu dzięki tagom audio oraz video, a także całkowicie nowy silnik JavaScript, który został przystosowany do obsługi wielordzeniowych procesorów i ma być znacznie szybszy niż w IE8 oraz innych przeglądarkach na rynku.

 

Niestety na razie nie dysponujemy pełną wersją tego produktu, a jedynie wersją demonstracyjną platformy nazwaną Internet Explorer 9 Platform Preview. Preview najnowszej przeglądarki internetowej z Redmond możemy pobrać z tej strony. Uwaga, działa ona jedynie na systemach Windows 7 i Windows Vista SP2.

 

Źródło: TechConnect


 

Autor wpisu: pw
Tagi: , ,

Komentarze wyłączone.