Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Zaprezentowany niedawno iPad firmy Apple, zapoczątkowało nowy trend w dziejach komputerów. Jest nim prawdziwy, mobilny tablet. Nie ten tablet, który znamy do tej pory. Małe, lekkie oraz piękne urządzenia, pracujące wiele godzin na jednym ładowaniu baterii.Właśnie takim urządzeniem jest nowy produkt Microsoftu o wdzięcznej nazwie Courier. Na razie nie wiele o nim wiadomo. W sieci pojawiają się co jakiś czas strzępki informacji oraz renderingi propozycji wyglądu owego tabletu.

5 Marca za sprawą serwisu engadget.com wyciekła w końcu prezentacja pracy z nowym interfejsem. I muszę przyznać wywarła na mnie wielkie wrażenie. Nowy tablet jest uroczy, posiada inne, nowatorskie menu. Sprawi ono, że praca z nowym urządzeniem będzie tak intuicyjna jak praca z naszym starym, wysłużonym notesem i piórem. Dodatkowo znane do tej pory czynności zostaną mocno wzbogacone przez pełną multimedialność i szeroki wachlarz metod komunikacji.

Z tego co już udało się zebrać wiemy, że Courier „na szczęście” nie będzie pracował pod kontrolą Windows 7. Systemem w tym urządzeniu będzie jakaś wersja oparta o Windows CE6, ten samym system na którym oparty jest Windows 7 Phone oraz Zune HD. Taki ruch ze strony Microsoftu sprawi, że urządzenie to będzie szybkie i pozbawione wielu niepotrzebnych rzeczy ze świata komputerów i laptopów. Nowy tablet będzie pozwalał na wprowadzanie danych zarówno poprzez dotyk palców jak i rysikiem. Ta druga metoda pozwoli na zmianę nawyków pracy znanych z komputerów i miejmy nadzieję przywróci stare dobre pismo odręczne. Metoda, która tak na prawdę powoli zanika.

Źródło: engadget.com??AY+?T

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarze wyłączone.