Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Programiści w firmie Microsoft mają ostatnio złą passę – to już druga na przestrzeni tygodnia poprawka dla systemów Windows która sprawia problemy użytkownikom.

Najpierw Windows 7, teraz XP. Gdy już ucichły głosy niezadowolonych użytkowników Windowsa 7, w sieci pojawiły się doniesienia o kolejnej felernej poprawce – tym razem dla systemu Windows XP – sprawiającego części użytkowników poważne problemy. 

Tym razem sprawa dotyczy poprawki KB977165 opublikowanej w ostatni wtorek.

 

Aktualizacja ta miała załatać istniejący w jądrze wszystkich wersjach 32-bitowych systemu Windows XP błąd, stworzyła natomiast inny. Użytkownicy tego systemu donoszą o tym, że po zainstalowaniu tej poprawki system operacyjny zawiesza się, wyświetlając bluescreena.  Po jego pojawieniu się po raz pierwszy, komputer wpada w pętlę – zawiesza się, restartuje, zawiesza, i tak w kółko.

 

Jako że programiści Microsoftu do dziś nie ustalili przyczyny problemów, ani nie udostępnili poprawki dla tej poprawki (jakkolwiek to brzmi), internauci wzięli sprawy we własne ręce. Na forum dyskusyjnym strony microsoft.com pojawiło się tymczasowe rozwiązanie problemów z „niebieskim ekranem śmierci”: 

 

  1. Należy uruchomić komputer z płyty instalacyjnej Windows XP i uruchomić Konsolę odzyskiwania
  2. Wpisać kolejno komendy:
  3. CHDIR $NtUninstallKB977165 $spuninst
  4. BATCH spuninst.txt
  5. systemroot
  6. Wpisać komendę „exit”.
  7. Komputer powinien się zrestartować, a praca systemu Windows XP wrócić do normy. 

 

W ten sposób powinniśmy odinstalować feralną poprawkę i zyskać odrobinę spokoju. Przynajmniej do czasu kolejnej poprawki.

 

Źródło: ZDNet

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarze wyłączone.