Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Kingston zaprezentował jeden z nielicznych dysków SSD o porównywalnej pojemności z ich tradycyjnymi talerzowymi odpowiednikami.

Do sklepów właśnie trafiły najnowsze dyski SSD firmy Kingston. Należące do serii SSDNow V+ urządzenie ma pojemność 512 gigabajtów i jest najpojemniejszym przedstawicielem tej linii. Dysk udało się zmieścić w obudowie o formacie 2,5 cala, a łączy się w komputerem za pomocą interfejsu Serial ATA 3 Gb/s.

 

Dysk został oparty o układy NAND flash typu MLC, a jego deklarowany czas bezawaryjnej pracy MTBF to milion godzin. Maksymalna prędkość odczytu danych to 230 MB/s, a zapisu 180 MB/s. W zestawie z urządzeniem znajduje się obudowa do zastosowania go jako dysku przenośnego USB, oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, ramki montażowe do zatok 3,5 cala oraz niezbędne okablowanie.

 kingston vplus ssd 2 Kingston rozpoczyna sprzedaż dysków SSD o pojemności 512GB

Oczywiście tak pojemny dysk wraz z akcesoriami nie może być tani, także należy przygotować się na wysupłanie z portfela kwoty 1198 euro. Sam dysk (bez dodatków) kosztuje 1127 euro. Dysk objęty został trzyletnią gwarancją producenta.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.