Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Znajomy wysłał Wam kiedykolwiek wiadomość w formacie Office’a, a Wy nie mieliście czym go otworzyć? Nie macie ochoty wydawać kilkuset złotych na oprogramowanie biurowe, a nie podobają Wam się darmowe alternatywy? Microsoft przewidział te oraz inne, podobne problemy i stworzył Office Web Apps – nową, darmową, internetową odmianę Office’a.

Dzisiaj firma Microsoft zaprezentowała przeglądarkowe wersje programów Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote. Office Web Apps, bo tak zwie się nowość giganta z Redmont, są nieco okrojonymi wersjami edycji desktopowej, które umożliwiać będą oglądanie, dzielenie się oraz niewielką edycję dokumentów. Użytkownicy dostaną darmowy dostęp do tych narzędzi, jak i do 25GB miejsca do wykorzystania w ramach usługi Windows Live.  Użytkownicy biznesowi dodatkowo będą mogli mieć dostęp do tych plików przy pomocy narzędzia Sharepoint. Zapytacie – Microsoft daje nam coś za darmo? Gdzie jest kruczek? Otóż faktycznie, jest, ale raczej niewielki – aby korzystać z tych aplikacji wymagane będzie aktywne połączenie z Internetem.

 

Obecnie z usługi komfortowo korzystać mogą jedynie mieszkańcy anglojęzycznych krajów. Oczywiście, pozostali użytkownicy także mogą używać Office Web Apps, które jednak nie będzie jeszcze w ich ojczystym języku. Start tej usługi zbiegł się w czasie z ogłoszeniem firmy Google zachęcającym do zaprzestania korzystania z narzędzi Microsoftu i przejścia do darmowego Google Docs.

 

Narzędzia Microsoft Web Apps zostały zaprojektowane tak, by bez problemu działały na Makach Windowsie, czy Linuxie poprzez przeglądarki Firefox, IE, Safari, Chrome oraz Operze. Darmowa wersja tego pakietu będzie zawierać reklamy, jednak Microsoft twierdzi, iż w najbliższej przyszłości będą one raczej dotyczyć kupna pełnej wersji tego pakietu niż innych produktów.

 

8551.Word 5F00 thumb 5F00 1443688F Internetowy Microsoft Office już jest!

 

Oprócz tego usługa Web Apps została zintegrowana w najnowszą skrzynkę Hotmail, a także stworzona zostałą strona Docs.com, gdzie będzie można dzielić się dokumentami Office poprzez Facebook’a.

 

Źródło: Cnet

Komentarzy: 3 w artykule: ”Internetowy Microsoft Office już jest!”

 1. tpcjhp pisze:

  tpcjhp…

  You’ve among the best websites…

 2. NBA pisze:

  NBA…

  Incredible, such a important website…

 3. NBA pisze:

  NBA…

  Thanks really practical. Will share website with my good friends…