Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Będą nie tylko wyjątkowo szybkie, ale także bardzo pojemne. Szykuje się prawdziwy przełom – być może także cenowy – wśród dysków SDD.

Intel nie zaprezentował od czasu modelu X25-E żadnego nowego bardzo szybkiego dysku SSD, ale nawet teraz 32 i 64GB modele z tej serii są najszybszymi dyskami SLC SSD, jakie można dostać na rynku. 250MB/s w odczycie i 170MB/s w zapisie nadal robią wrażenie, a w dodatku można je przecież połączyć w macierz RAID. Firma ta nie spoczywa jednak na laurach, o nie. Zważywszy na fakt, że te dyski wyprodukowane są w starej technologii 50nm, Intel chce je nieco odświeżyć. Nowe dyski SSD, oznaczone na razie kodowo Londonville, będą dostępne w trzech wersjach różniących się pojemnością już od pierwszego kwartału 2011 roku.

 

Najmniejszy z nich będzie miał pojemność 100GB, drugi z kolei 200GB, a trzeci imponującą – jak na dysk SSD – pojemność 400GB. Wszystkie z nich będą wyprodukowane w oparciu o najnowsze pamięci flash wyprodukowane w rozmiarze technologicznym 25nm, dzięki czemu będą pobierać jeszcze mniej prądu, a także będą szybsze i tańsze – oczywiście po przeliczeniu ceny za gigabajt danych.

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.