Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Choć niektórym będzie trudno w to uwierzyć, aż do tej pory Intel nie posiadał żadnej fabryki procesorów w Państwie Środka. Wraz z nastaniem dynamicznego wzrostu gospodarczego w Chinach Intel został po prostu zmuszony do uruchomienia tam nowej fabryki by zaspokoić popyt na swoje produkty.

 

Budowa nowej fabryki Intela w Chinach trwała 3 lata, jednak została wreszcie wybudowana. Paul Otellini, dyrektor generalny w firmie Intel, uroczyście poprowadził ceremonię otwarcia pierwszej fabryki tego potentata rynku procesorów x86 w Państwie Środka. Realizacja inwestycji pochłonęła aż 2.5 miliarda dolarów, jednak koszty te z pewnością dość szybko się zwrócą.

 

Fabryka mieści się w Dalian w prowincji Liaoning. Gigantyczna inwestycja Intela już przyciąga bardzo wiele firm z branży – według agencji Reuters około 25 firm otworzyło w tym 5.5-milionowym mieście swoje oddziały tylko po to, by być bliżej Intela. Sam Intel nawiązał współpracę z ponad 80 operującymi w tym mieście firmami.

 

Otwarcie fabryki właśnie w Chinach nie jest dziełem przypadku – bardzo szybki wzrost gospodarczy w tym kraju i niewiarygodnie duża liczba potencjalnych klientów zdecydowały o ekspansji na ten rynek. Oprócz tego możemy spodziewać się obniżenia cen produkcji i zmniejszenia kosztów transportu, co powinno ucieszyć każdego z nas.

 

Źródło: TechConnect

 

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.