Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Intel postanowił pójść w ślady konkurencji i oferować swoim klientom odpowiednik serii Black Edition AMD – serię K. Czy odblokowanie mnożnika w procesorach Core i5 okaże się strzałem w dziesiątkę? To się okaże.

Intel przygotowuje do wprowadzenia na rynek procesor Core i5 655K, jeden z pierwszych tanich procesorów tej firmy z odblokowanym mnożnikiem. Nowość będzie typowym dwurdzeniowym procesorem opartym na jądrze Arrandale, taktowanym z częstotliwością 3.2 GHz i wyposażonym w układ graficzny GMA HD. Wspiera także funkcję Turbo, pozwalającą podbić częstotliwość jednego z rdzeni na czas jego większego obciążenia.

 

Jednak myliłby się ten, który myślałby że to zwykły procesor, ledwie wariacja modelu 650. Dzięki odblokowaniu mnożnika procesora drastycznie zwiększa się  jego podatność na overclocking, przez co ten model powinien przekonać do siebie przede wszystkim pasjonatów, ludzi wyciskających ostatnie poty z procesorów, często chłodząc je wodą czy ciekłym azotem.


Najnowszy procesor firmy Intel przeznaczony jest na podstawkę LGA 1156 i posiada 73W TDP. Cena Core i5 655K będzie prawdopodobnie wyższa od procesora Core i5 650, który obecnie kosztuje około 650zł. Na oficjalną cenę musimy poczekać jeszcze parę miesięcy, jako że premiera tego procesora odbyć się ma dopiero w czerwcu.

 

Źródło: Fudzilla

Komentarze wyłączone.