Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jeden komputer, a tak naprawdę dwa. Lenovo idzie na całość.

Firma Lenovo ostatnio prezentuje nowe laptopy niewiarygodnie często, zadziwiając tym samym klientów. Tak jest i tym razem: nowy IdeaPad U1 Hybrid jest komputerem 2-w-1 – składa się z tabletu podłączanego do stacji dokującej, która jest tak naprawdę komputerem bez wyświetlacza.

Ukazane poniżej elementy systemu to 11.6-calowy (1366×768) tablet wyposażony w technologię Multi-touch i chipset Qualcomm Snapdragon oraz stacja mieszcząca procesor Intel Core 2 Duo U4100 1.3 GHz, do 4GB pamięci RAM, grafikę GMA i dysk SSD o pojemności do 128GB. Gdy połączymy tablet ze stacją otrzymamy przenośny komputer typu ultra-thin.

Lenovo IdeaPad U1 Hybrid 01 Hybrydowy IdeaPad od Lenovo

Tablet działa w oparciu o Linux Skylight, jednak, gdy podłączony do stacji, ukaże się nam Windows 7 zainstalowany w części laptopowej U1 Hybrid. Oprócz tego mamy do dyspozycji 1.3mpix kamerkę internetową, WiFi, Bluetooth, 3G. Obie części na baterii działają do 8 godzin.

Zainteresowani tym ciekawym rozwiązaniem niestety muszą jeszcze trochę poczekać – premiera odbędzie się dopiero w czerwcu. Jednak to będzie dobry czas na uzbieranie odpowiedniej kwoty, bo komputer będzie kosztował 999 dolarów.

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.