Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Pewien amerykański programista, Eric Butler, za sprawą nowej wtyczki do Firefoxa nazwanej Firesheep pokazał, jak łatwo można przejąć sesję WiFi dowolnego użytkownika korzystającego z popularnych portali informacyjnych i społecznościowych. Czy możemy obawiać się o swoje prywatne dane??

A to dzięki nowej wtyczce Firesheep do przeglądarki Mozilla Firefox, która pozwoli nam przejąć cudzą sesję WiFi. Po przejęciu możemy podejrzeć wszystko co robi zaatakowany użytkownik – sprawdzić pocztę, Twittera, Facebooka, a nawet konta w portalach WordPress czy Amazon.

 

Twórca tego rozszerzenia, Eric Butler, twierdzi, iż tworząc tą aplikację zwrócić uwagę na łatwość z inna osoba może przejąć nasze połączenie z siecią WiFi. Na swoim blogu Butler napisał o tym, jak to wiele stron internetowych koduje tylko i wyłącznie loginy i hasła użytkowników – cała reszta transmisji jest podana dla włamywacza jak na talerzu. Firesheep został specjalnie stworzony tak, by był prosty w użyciu – dzięki temu każdy może sprawdzić swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci WiFi.

 

Autor programu miał czyste intencje – chciał tylko zwrócić uwagę na te wyjątkowo łatwe do wykorzystania dziury bezpieczeństwa, by jak najszybciej były zalatane.

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 2 w artykule: ”Hakowanie sieci WiFi nigdy nie było tak łatwe”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    Great looking web site. Think you did a great deal of your very ownyour very own coding…

  2. Google pisze:

    Google…

    Just beneath, are many completely not related web-sites to ours, having said that, they are surely worth going over….