Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Na szczęście tylko na okres zmiany systemu dystrybucji. Jak doniosła firma, internetowa sprzedaż nie sprawdziła się, dlatego smartfon Google Nexus One trafi do sklepów i być może operatorów komórkowych.

Firma Google podjęła decyzję o zatrzymaniu internetowej dystrybucji jej jedynego jak na razie smartfona – Nexusa One. W piątkowym oświadczeniu prasowym firma stwierdziła, iż będzie wycofywać się z dotychczasowej metody sprzedaży na rzecz bardziej tradycyjnego kanału dystrybucji, jakim będą sklepy detaliczne. Nic o sprzedaży telefonów przez operatorów sieci (na przykład w abonamencie) nie zostało powiedziane, jednak możemy się spodziewać wprowadzenia także tego rozwiązania.

 

Obecny sklep internetowy Google’a zmieni się w galerię Androida, której świeży, nowy wygląd oraz zawartość będą dotyczyć wszystkich urządzeń działających na systemie operacyjnym Android.

 

„Podczas gdy światowa sprzedaż telefonów opartych na platformie Android przekroczyła nasze oczekiwania, Nexos One nie spełnił pokładanych w nim nadziei” powiedział Andy Rubin, wiceprezydent działu inżynieryjnego Google’a. „Sklep internetowy okazał się niszowym kanałem dystrybucji, gdyż nadal większość klientów woli przed zakupem przetestować kupowane przez nich urządzenie czy wybierać z szerokiej oferty planów taryfowych.”

 

Smartfon Google Nexus One, który zadebiutował na rynku w styczniu tego roku, od razu pojawił się w wielu mediach (poświęciliśmy mu kilka artykułów), zarówno tych większych jak i mniejszych. Na nieszczęście dla tej firmy początkowa sprzedaż okazała się znacznie niższa od przewidywanej. 

 

Google utrzymuje, że samo urządzenie nadal przynosi mu spory zysk, choć smartfony innych producentów (jak np. HTC, Samsung, Sony Ericsson) radzą sobie na rynku znacznie lepiej – mówi się że tak dobrze jak największy rywal platformy Android, telefon iPhone firmy Apple.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.