Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Zachęcona sukcesem Android Marketplace firma Google postanowiła rozszerzyć swoją usługę także o inne aplikacje.

Google, gigant usług sieciowych, rozszerzy internetowy sklep z aplikacjami dla Androida na całą swoją obecną paletę oprogramowania.

 

 Potentat na rynku przeglądarek zbratał się z ponad 50 innymi firmami by uruchomić Google Apps Marketplace, który pozwoli administratorom na dostęp do aplikacji typu Cloud, dzięki którym rozszerzą oni funkcjonalność swych stron internetowych.

 

Uzyskanie dostępu do aplikacji jest w gruncie rzeczy takie samo jak w Android Marketplace. Wystarczy kliknąć w „add now” interesującej nas aplikacji, zgodzić się na warunki użytkowania oraz udzielić odpowiednich zezwoleń na dostęp do danych, i to by było w zasadzie wszystko. Google ostrzega, że powinniśmy zezwolić na dostęp do naszych danych tylko zaufanym i sprawdzonym programom.

 

Google wyjaśnił także, że tworzący aplikacje dla Marketplace będą używać otwartych protokołów, co ma zapewnić nam możliwość rozwoju tego oprogramowania i łatwej wymiany informacji pomiędzy modułami. Te podejście pozwoli nam na dzielenie się danymi pomiędzy różnymi programami i usługami Google, takimi jak Gmail, Calendar czy Contacts.

 

Marketplace jest na razie otwarty dla użytkowników edycji Google Apps Premier, Standard i Education. Więcej informacji o tworzeniu i dzieleniu się aplikacjami możemy znaleźć na blogach Google App Developer oraz Code.

 

Źródło: The Inquirer

 

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.