Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Co prawda nie wszystkim i nie całkiem za darmo (jak wiemy czas to pieniądze). Wystarczy jednak być developerem (programistą) aplikacji na platformę Android z dorobkiem ponad 5000 tys. pobrań swoich aplikacji lub ratingiem powyżej 3.5 gwiazdek. Ze statystyk widać, że takich programistów będzie całkiem sporo.

?Nie jest to zatem ruch marketingowy, niemożliwy do spełnienia. Google wyraźnie daje znak. Piszcie ciekawe aplikacje a zostaniecie wynagrodzeni. Pikanterii dodaje fakt, że platforma Android rozpadła się na kilka wersji, które równolegle są wspierane. Nie jest to idealne rozwiązanie, o którym mogło by marzyć Google. Dlatego właśnie Google chce rozdać najnowsze telefony, Nexus One lub Motorola Droid mieszkańcom USA oraz Nexus One mieszkańcom Kanady, EU i kilku innych państw. Inne kraje nie zostały objęte programem.

Taka promocja pozwoli pozyskać developerom najnowszą platformę Androida 2.1, która nie jest jeszcze szeroko dostępna w ogólnych kanałach sprzedażowych.

W ten sposób Google chce gonić iPhona zarówno pod względem ilości aplikacji (150 tys. vs 20 tys na korzyść iPhona) jak i jednolitości całej struktury.

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.