Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Internet Explorer 6 jest wielką bolączką Internetu. Używamy go od ponad 9 lat i co najgorsze nadal wiele firm, bo to głównie ich wina używa go w swoich projektach a to przekłada się na używanie go do serfowania po sieci.Na szczęście firma Google podjęła decyzję o zaprzestaniu wspierania tego prehistorycznego programu. Z dniem 1 marca tego roku zostanie wyłączone wsparcie dla Google Apps. Początkowo w skład aplikacji nie wspierających dla IE6 wejdą Google Doc i Google Sites.

Nic tylko czekać aż najpopularniejsza aplikacja, Gmail pozostawi IE6 w czarnych czeluściach internetu. Najważniejszy jest jednak gest. Oto największa firma mówi stanowczo Nie. Do tej pory programiści i designerzy stawali na głowie i spędzali dwa albo więcej razy czasu aby strony wyglądały tak samo dobrze pod IE6 jak i wszystkich nowoczesnych przeglądarkach. A i tak nie jest możliwe uzyskanie takiego samego efektu w IE6 ze względu na brak wsparcia dla nowych technologii i błędną implementację światowych standardów.

Drodzy użytkownicy, jeśli z jakiegoś powodu nadal używacie Internet Explorer 6 to koniecznie zainstalujcie najnowszą wersję którejś z czołowych przeglądarek.

Firefox 3.6
Chrome 4
Safari 4+
Opera 10+
Internet Explorer 7+

Źródło: Google Enterprise

Autor wpisu: pw

Jeden komentarz :) w artykule: ”Google mówi NIE dla IE6”

  1. keyamzay pisze:

    keyamzay…

    Thanks with regard to supplying this type of terrific articles…