Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Kupno tej firmy przez Google’a rozpoczęło falę spekulacji nad możliwością implementacji pulpitu 3D w systemie operacyjnym Android. Czyżby szykowała się mała rewolucja w smartfonach?

Kanadyjska firma BumpTop, znana głównie ze względu na zaprojektowane przez nią środowisko pulpitu w 3D, została właśnie zakupiona przez Google za nieujawnioną nam sumę pieniędzy.

 

Środowisko to, dołączane do tej pory do kart graficznych HIS oraz Sapphire, umożliwia użytkownikom organizowanie oraz dzielenie się swoimi plikami z innymi, zapewnia możliwość zaawansowanego wyszukiwania czy sortowania danych, a nawet pozwala uaktualniać swoje konto Twitter i Facebook oraz sprawdzać pocztę e-mail, a wszystko to z poziomu wirtualnego pulpitu w 3D, obsługującego także Multi-Touch.

 

Z powodu przejęcia firmy BumpTop przez Google przestała aktualizować swoje oprogramowanie, choć nadal oferuje je do pobrania za darmo ze swej strony. Niestety, aplikacja ta jest dostępna tylko przez ten tydzień. Możliwe, że zakup tej firmy jest spowodowany chęcią umieszczenia niektórych z rozwiązań pulpitu w systemie Android.

 

BumpTop demo 01 Google kupiło firmę BumpTop

 

Źródło: TechConnect

Jeden komentarz :) w artykule: ”Google kupiło firmę BumpTop”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    Sustain the great job and delivering in the crowd!…