Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Lowell McAdam, menedżer Verizon Wireless zdradził dziennikarzom The Wall Street Journal, że jego firma pracuje z Google’em nad stworzeniem tabletu. Na rynek trafi zatem kolejne, po iPadzie i Hurricane, urządzenie tego typu. To również kolejny przykład na zacieśniającą się współpracę pomiędzy wyszukiwarkowym gigantem, a największą w USA firmą oferującą łączność bezprzewodową. Dotychczas współpraca z Verizonem pomogła Google’owi wypromować system Android.
McAdam nie chciał zdradzić ceny i przewidywanej daty premiery tabletu. Verizon chce dzięki niemu konkurować z AT&T, gdyż to w sieci tego giganta pracują Kindle oraz iPad. Menedżer przyznał, że konkurencja zdobyła przewagę, gdyż jego firma korzysta z mniej popularnej technologii CDMA, podczas gdy AT&T używa GSM. Jednak Verizon sporo inwestuje w udoskonalenie infrastruktury i jeszcze przed końcem bieżącego roku zaoferuje znacznie ulepszone łącza w 25-30 miastach.

Jednocześnie McAdam stwierdził, że stary model płatności, w którym abonament zapewniał nieograniczony dostęp do sieci odchodzi do lamusa. Zarówno jego firma jak i przedsiębiorstwa konkurencyjne będą coraz częściej pobierały opłaty w zależności od ilości przekazywanych danych.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Jeden komentarz :) w artykule: ”Google i Verizon pracują nad tabletem”

  1. kpjtecxq pisze:

    kpjtecxq…

    I delight in the content on your web site. Thnx!….