Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jak donosi Bloomberg, Google prowadzi rozmowy w sprawie zakupu firmy ITA Software. Transakcja może być warta miliard dolarów.
ITA Software to producent specjalistycznych silników wyszukujących informacje dotyczące turystyki, przede wszystkim połączeń lotniczych. Klientami tej firmy są m.in. Orbitz Worldwide i Microsoft. Google, poprzez jej zakup, może zaoferować internautom produkt konkurencyjny wobec tego, co proponuje Microsoft. Co prawda udziały Google’a w amerykańskim rynku są co najmniej 5-krotnie większe niż Binga, jednak wyszukiwarka Microsoftu zyskuje kolejnych zwolenników, w dużej mierze dzięki dobrym mechanizmom wyszukiwania połączeń lotniczych. Oba koncerny coraz mocniej konkurują na online’owym rynku turystycznym. W samych tylko Stanach Zjednoczonych ubiegłoroczna wartość sprzedaży na tym rynku wyniosła 88,4 miliarda dolarów.

Rozmowy o ewentualnym zakupie ITA Software prowadzone są w tajemnicy, a wszelkie informacje na ich temat są nieoficjalne.

Jeśli do transakcji dojdzie, będzie to już kolejne przejęcie dokonane przez Google’a w bieżącym roku. Koncern kupił w ciągu ostatnich czterech miesięcy co najmniej 6 firm.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.