Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Posiadacze smartfonów z systemem operacyjnym Google’a doczekają się odpowiednika usługi iTunes znanej z iPhone’a oraz iPodów. Czy Google Music okaże się hitem tej platformy, zdolnym przyciągnąć do niej jeszcze więcej klientów??

Na konferencji Google I/O oprócz niedawno opisywanych przez nas nowości takich jak Froyo czy Google Wave pokazano także wycinek nowej platformy muzycznej, dostępnej poprzez Android Market, która ma być odpowiedzią tej firmy na największy tego typu serwis, iTunes. Na razie wiemy niewiele – jedynym pewnikiem jest nazwa usługi, wspomniana w tytule Google Music.

 

Nazwa może i nie jest specjalnie porywająca, ale to, co się za nią kryje, może poruszyć rynkiem. Korzystanie z Google Music będzie bardzo przypominać Android Market – po wyszukaniu piosenki i kliknięciu w przycisk download zostanie ona pobrana na nasz telefon bezpośrednio z Internetu. Oprócz tego Google udostępni nam technologię Simplify Media. Dzięki niej dostaniemy w nasze ręce aplikację pozwalającą na dostęp do naszych treści multimedialnych zgromadzonych na komputerze PC zdalnie za pomocą telefonu z Androidem.

 

Zapowiada się ciekawie, jednak Google musi się pospieszyć – największy rywal tej usługi, iTunes, ma wkrótce ukazać się w wersji Cloud, dzięki której będzie wyeliminowana zostanie konieczność mozolnego wgrywania muzyki za pomocą Maca czy komputera PC. Znacząco podniesie to atrakcyjność tej usługi i może spowodować fiasko nowego projektu Google. Kto zwycięży?  Sytuacja powinna rozstrzygnąć się latem.

 

Źródło: TechCrunch

 

Jeden komentarz :) w artykule: ”Google Music zostanie rywalem iTunes?”

  1. NBA pisze:

    NBA…

    Thanks meant for delivering this sort of awesome articles…