Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Najnowszy potwór Nvidii, GeForce GTX 480, będzie tańszy o 150 euro niż wcześniej zapowiadano. Nadal będzie znacznie droższy niż Radeon HD 5870, ale teraz będzie miał znacznie większe szanse w walce o klienta.

Premiera nowych kart graficznych Nvidii, GTX 470 i 480, ma odbyć się już za dwa tygodnie, tymczasem wciąż nie znamy ani pełnej specyfikacji, ani oficjalnych cen tych produktów. Pierwsze ceny, które pojawiły się w sprzedaży przedpremierowe były, krótko mówiąc, zaporowe, dlatego też Nvidia szybko zdementowała spekulacje, jakoby jej nowe produkty miały być tak koszmarnie drogie.

 

Według serwisu Fudzilla, topowy GeForce GTX 480 nie będzie kosztował 600 euro, tak jak się wcześniej spodziewano, a „zaledwie” 450 euro – o jedną czwartą mniej niż podała plotka.  Cena 600 euro zarezerwowana została dla karty dwuprocesorowej, która może pojawić się za kilka miesięcy. Warto zauważyć, że największy konkurent GeForce’a GTX 480, Radeon HD 5870, choć nieco wolniejszy, kosztuje obecnie 375 euro.

 

Problemem może być natomiast słaba początkowa dostępność tej karty, która negatywnie odbije się na cenach sklepowych. Nawet jeśli stosunek cena/wydajność będzie w przypadku GeForce GTX 480 stała na podobnym poziomie co u Radeona HD 5870, kolejną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu może okazać się pobór mocy, który będzie na poziomie dwurdzeniowej karty Radeon HD 5970.

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.