Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nvidia przyzwyczaiła nas do prezentowania najpierw najsilniejszych kart segmentu high-end opartych na nowej architekturze, a dopiero po kilku miesiącach modeli przeznaczonych na rynek masowy. GeForce GTX 460 zdaje się potwierdzać tę regułę.

Serwis Donanimhaber podał właśnie datę i specyfikację najnowszego modelu w palecie kart GTX 400, GeForce’a GTX 460. 


Jak się dowiedzieliśmy, będzie to najsłabsza z dotychczasowych kart tej serii, i powinna pojawić się na półkach sklepowych w połowie czerwca. Jednak nie będzie to pierwsze spotkanie z GTX 460, gdyż zostanie ona pokazana już wcześniej na targach ComputeX 2010, które odbywają się od 1 do 5 czerwca tego roku w Tajpej na Tajwanie.

 

Według źródła, najnowszy z przedstawicieli serii GTX będzie miał 384 procesory strumieniowe, 48 jednostek teksturujących, 32 ROPy, 1GB pamięci GDDR5, która będzie się komunikować z rdzeniem za pomocą 256-bitowej szyny. Na razie nie znamy taktowań poszczególnych podzespołów, czy poboru energii, wiemy natomiast, iż najnowszy GeForce będzie posiadał dwuslotowe chłodzenie.

Słychać plotki, że karty te mogą powstawać z nie do końca sprawnych kart GTX 480 i GTX 470, które zostały pozbawione uszkodzonych procesorów potokowych. Historia przypomina, że takie sytuacje miały już kilka razy miejsce – ostatnio w przypadku kart HD 5830 konkurencji.

 

 Cena powinna być sporo niższa niż obecne karty GTX 470 oraz 480, i ma wynieść około 250 do 300 dolarów. 

 

Źródło: Expreview

 

Komentarze wyłączone.