Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Żegnajcie czapy lodowe. Żegnajcie Antarktydo i Arktyko. Najnowszy produkt firmy Galaxy, GTX 470 Dual, z TDP wynoszącym około 400-500W jako jedna z nielicznych kart naprawdę będzie mogła posłużyć nam w zimie za kaloryfer i przyczynić się do globalnego ocieplenia. Na szczęście dla naszej planety niewielu będzie mogło sobie na nią pozwolić.

Szalony pomysł połączenia dwóch rdzeni Fermi na jednej karcie został wdrożony w życie przez firmę Galaxy, która na trwających targach Computex zaprezentowała niezwykłe wielką i skomplikowaną kartę GeForce GTX 470 Dual. Jak widać na zdjęciach, na niebieskim PCB zostały zamontowane dwa rdzenie GF100, 16 kości GDDR5 RAM (mających razem prawdopodobnie 2 lub 4 GB), dwa złącza PCIe 8-pin oraz 3 wyjścia DVI.  Zegary tej karty powinny być nieco niższe niż referencyjnej karty GeForce GTX 470.

 

Potwór stworzony przez Galaxy ma także złącze SLI sugerujące możliwość połączenia karty w 4-way SLI, jednak obecnie brakuje na niej systemu chłodzenia. Co nie powinno szczególnie dziwić, gdyż będzie musiał to być naprawdę potężny system by schłodzić tą ~400W kartę. Jedno jest pewne – w chwili premiery będzie to najszybsza karta na rynku, a jej cena przyprawi nas o palpitacje serca. Data wprowadzenia GTXa 470 Dual nie została jeszcze podana.

 

galaxygeforcegtx470dual01 Galaxy przedstawia dwuprocesorową kartę GeForce GTX 470 Dual

 

galaxygeforcegtx470dual03 Galaxy przedstawia dwuprocesorową kartę GeForce GTX 470 Dual

 

Źródło: HotHardware

Komentarze wyłączone.